O nás

Studio COLLARCH sídlí v Praze a vedou ho architekti Ondřej Janků, Veronika Kommová a Shota Tsikoliya. Všichni jsou absolventi českých architektonických škol (UMPRUM, FAČVUT), kteří mají bohaté profesní zkušenosti z předních mezinárodních architektonických kanceláří a akademických výzkumných institucí (Švýcarsko, Dánsko, Nizozemí, Rakousko, Německo).

Tvorba studia se zaměřuje na atypická řešení šitá na míru klientovi, se zvláštním zájmem o vyvážený mix pragmatismu, jednoduchosti v detailu a specifického designu. Pro studio je charakteristická touha neustále rozšiřovat své obzory a umně spojovat dovednosti nabyté jak praktickou znalostí řemesla tak akademickým výzkumem v jeden Gesamtkunstwerk, na kterém spolupracují umělci, designéři a další profesionálové napříč obory.

Portfolio studia tak tvoří projekty pro soukromou klientelu i komerční sféru sahající od mikroskopického měřítka návrhu úchytky šatní skříně, přes drobnou architekturu 3D tištěné autobusové zastávky nebo elegantní a střídmý interiér vinárny, až k citlivě urbanisticky umístěné dostavbě vesnické chalupy, novostavbě parkovacího domu nebo makroskopické urbanistické analýze revitalizace obytné čtvrti.

Nebojíme se vstupovat do neznámého, analyzujeme danou oblast a učíme se během procesu navrhování tak, abychom vždy posouvali hranice možností našich projektů a neustále přicházeli s neočekávanými a vynikajícími výsledky. Tento přístup se také snažíme předávat studentům v rámci naší mnohaleté pedagogické praxe v ateliérech na Vysoké škole umělecko průmyslové a škole architektury Archip.